13. grudnia 1981 roku został wprowadzony w Polsce stan wojenny. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć tamtych dni oraz poległych górników z kopalni „Wujek” w Katowicach, a szczególnie pochodzącego z Tarnogrodu Józefa Krzysztofa Gizy. Tego dnia odbyła się akademia, podczas której wierszem i piosenką, uczniowie przypomnieli tragiczne dni stanu wojennego. W akademii wystąpili uczniowie klasy VIa oraz Gabrysia Zając z klasy VII, pod kierunkiem nauczycielki historii pani Jolanty Grelak i pana Grzegorza Niziołka.
AKTUALNOŚCI
41. ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO W POLSCE
- 2
#PRACOWNIE STEAM - DRUKARKI 3D
GRATULACJE DLA JAKUBA MAZURKA - LAUREATA LITERACKIEGO ESCAPE ROOMA
W Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu 12 grudnia 2022 r. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców wirtualnych escape roomów poświęconych Marii Konopnickiej. Konkurs Escape Room o Adamie Mickiewiczu już za nami.
W ramach konkursu zostały przygotowane 2 escape roomy:
1. „Adam Mickiewicz. Powrót taty. Kl. V-VI”
Rozwiązanie:
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga,
Łam, czego rozum nie złamie!
„Oda do młodości" Adam Mickiewicz
2. Adam Mickiewicz. Świtezianka. Kl. VI-VIII”
Rozwiązanie: „
Ciemno wszędzie,
głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?
„Dziady, część II" Adam Mickiewicz
Escape roomy dostępne były w terminie od 19.09.2022 r. do 10.12.2022 r. na stronie internetowej organizatora - Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.
Zadaniem uczestników konkursu było zdobycie czterocyfrowego kodu dostępu do cytatu związanego z twórczością Adama Mickiewicza, który wraz z kartą zgłoszenia należało przesłać na adres zagadki@bipe.pl.
Laureatami zostali:
1.Jakub Mazurek kl. V b
Szkoła Podstawowa im. M. Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i składamy gratulacje!
MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA NA STYPENDIA - WOLONTARIUSZE ZEBRALI PONAD 4000 ZŁ.
Od 1 do 12 grudnia 2022 r. Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej włączył się aktywnie w akcję Mikołajkowa Zbiórka na Stypendia. W ramach działań odbyła się uliczna zbiórka, kiermasz słodkości przyniesionych przez wolontariuszy i upieczonych w pracowni kulinarnej w szkole oraz kiermasz kartek i ozdób świątecznych własnoręcznie zrobionych przez wolontariuszy oraz nauczycieli. Udało się zebrać ponad 4000 zł, cała kwota zostanie przekazana na stypendia dla uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za życzliwość i wsparcie finansowe. Za pomoc przy realizacji projektu składamy szczególnie podziękowania mamom Judyty, Kuby i Marty. Wolontariusze stanęli na wysokości zaangażowania i Mikołajkowa Zbiórka na Stypendia zakończyła się sukcesem.
17
Prośba o wsparcie
Prosimy o wsparcie dla rodzeństwa wielodzietnej rodziny z naszego miasta.
Dziękujemy bardzo.
Tajemnica skradzionego obrazu.
30 listopada uczniowie z klas 1-3 na świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach polegających na rozwiązaniu kilku zagadek, które dotyczyły "Tajemnicy skradzionego obrazu". Dzieci wcieliły się w rolę detektywów, przydzielono im wytypowanie sprawcy spośród przyjaciół, który niepostrzeżenie wyniósł podczas przyjęcia u Pana Malinowskiego ulubione, drogocenne dzieło sztuki. Zebrane dowody, połączone odpowiednio wskazówki pozwoliły na rozszyfrowanie sprawcy. Zadanie nie należało do łatwych, liczyły się różne umiejętności i spostrzegawczość. Już znaleźli się chętni na kolejne zajęcia.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
"POMAGAMY I DZIAŁAMY" – DZIEŃ WOLONTARIUSZA W SKW
W ramach przypadającego w dniu 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, z inicjatywy grupy wolontariuszy późnym popołudniem 7 grudnia został zorganizowany wspólny wieczór mikołajkowy dla dzieci z Ukrainy mieszkających w Punkcie dla Uchodźców w Tarnogrodzie. Wspólne wykonywanie kartek i ozdób świątecznych przez dzieci ukraińskie i wolontariuszy uatrakcyjniły występy artystyczne, Olek i Gabrysia zaśpiewali świąteczne piosenki, Wiktoria zaprezentowała układ akrobatyczny, a Julita i Irina zagrały na instrumentach muzycznych, na saksofonie i na skrzypcach. Na zakończenie spotkania przybyło dwóch Mikołajów, którzy wręczyli wszystkim uczestnikom upominki - kalendarze adwentowe zakupione ze środków otrzymanej nagrody przez Szkolny Klub Wolontariatu w Tarnogrodzie w ramach projektu Powiatowego Konkursu Wolontariusza Roku "Ziarna Wolontariatu 2022", który został zorganizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
15
ODWIEDZINY MIKOŁAJA W SZKOLE
Dzień 6 grudnia należy do najprzyjemniejszych dni w roku szkolnym. Wszyscy emanują wówczas pozytywną energią i wyczekują odwiedzin Mikołaja. Młodsi robią to otwarcie z dziecięcą radością, natomiast starsi uczniowie mówią, że to Olek albo Rafał … ale tak naprawdę też czekają na prezenty. W tym roku także na korytarzach szkolnych można było spotkać „ekipę Mikołaja”, która z ciężkim worem słodkości podążała od klasy do klasy na spotkania z uczniami. Aby pomóc finansowo naszemu gościowi, Rada Rodziców sfinansowała zakup czekoladowych łakoci dla każdego ucznia. Jak wieść niesie, czekolada ma magiczne działanie i poprawia nastrój, więc jak okiem sięgnąć, w każdym miejscu w szkole, mali i duzi zajadali się czekoladą. Oczywiście jak nakazuje szkolna tradycja, że kto tego dnia przyjdzie do szkoły w czerwonej czapce z pomponem lub w czerwonym ubraniu jest zwolniony z odpytywania dlatego też prawie nikt nie zapomniał o czerwonym ubiorze.
3
POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
Tarnogród, 11.12.2022 r.
,,Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie
nie brakło dachu nad głową i chleba na stole,
by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.’’
Ojciec Święty Jan Paweł II
Ogłoszenie
Zgodnie z hasłem „Podziel się tym co masz ‘’ będziemy nieść pomoc dzieciom, ich rodzinom – wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy. Szkoła Podstawowa im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie, tradycyjnie od wielu, przystępuje do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę’’. W tym roku jest to już 30 edycja.
Zwyczajem tej akcji jest zbieranie wyłącznie darów rzeczowych takich jak:
-produkty żywnościowe o długim terminie przydatności
-słodycze
-środki czystości
-przybory szkolne
Zebrane dary w pierwszej kolejności rozdzielone będą dla najbardziej potrzebujących dzieci naszej szkoły i gminy.
Nawet odrobinę też podzielić można – liczymy na Państwa wsparcie.
Zbiórka odbędzie się 11 grudnia 2022r. od godz. 9:00 – 14:00 w budynku Szkoły Podstawowej.
Dyrekcja, Samorząd Uczniowski
Nauczyciele Szkoły Podstawowej
Im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie
MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA NA STYPENDIA
Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie włącza się aktywnie do akcji „Mikołajkowa zbiórka na stypendia” pod patronatem Fundacji Fundusz Ziemi Biłgorajskiej. W dniach 5-12 grudnia młodzi ludzie przeprowadzą wiele działań, których celem jest zebranie funduszy na stypendia dla uczniów z naszej szkoły. Efektem ubiegłorocznej zbiórki było 6 stypendiów przyznanych dziewczynkom i chłopcom z naszej placówki.
Bardzo serdecznie prosimy o datki do puszek wolontariuszy w czerwonych czapkach przemierzających w tych dniach ulice Tarnogrodu. W dniu 6 grudnia w szkole będzie zorganizowany „Kiermasz słodkich wypieków”. Wolontariusze będą również sprzedawać własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, ozdoby oraz słodkie wypieki podczas Tarnogrodzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Klub Kobiet Aktywnych, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia na placu przed Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.
Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie.
KONKURS
UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY UDZIELAJĄ WYWIADU I WYSTĘPUJĄ W MIĘDZYPOKOLENIOWEJ DEBACIE OXFORDZKIEJ
Dzień 2 grudnia 2022 r. na pewno zapisze się w pamięci uczniom z naszej szkoły. Od 1 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościła ekipa telewizyjna TVP Kultura, która przygotowywała materiał filmowy do audycji o bibliotece. Dyrektor MBP p. Joanna Puchacz oczywiście zaprosiła na nagrania naszych uczniów.
O godzinie 9 rano swój pierwszy telewizyjny wywiad o czytaniu i książkach udzielił Maciek Mazurek. Drugoklasista chętnie odpowiadał na różne pytania zadawane przez pana redaktora, który był pod wrażeniem drugoklasisty czytającego tak dużo książek i to wcale nie bajek.
Gdy wybiła godzina 10 do drzwi Miejskiej Biblioteki zapukała grupa uczniów, aby wziąć udział w Międzypokoleniowej Debacie Oxfordzkiej „Świat książki kontra świat wirtualny”. Ochotnicy z klas IV-VIII przez dwa tygodnie przygotowywali się do debaty, poznawali jej zasady, zapisywali a potem na spotkaniach prezentowali swoje argumenty. Każdy z uczestników miał wolny wybór, której tezy będzie bronił i w naturalny sposób powstały dwie grupy. W skład reprezentacji weszli: Nikola Siciarz, Hanna Drzał, Maja Kurzydło, Julia Przytuła, Paulina Fus, Jakub Mazurek, Szymon Rogala, Aleksander Magoch, Rafał Lewkowicz, Gabriel Koza, Jakub Szymanik, Julita Rój, Alicja Borek, Łukasz Nowicki, Gabriela Petlak, Cyprian Rogala, Aleksander Bucior, p. Magdalena Futoma i p. Anna Kuziak. W Loży Ekspertów zasiadały p. Maria Szeliga, p. Bożena Śmieciuch i p. Halina Sarzyńska. Debatę prowadziła Marszałkini Oliwia Olejnicka.
Warto było posłuchać jak młodzi ludzie dojrzale i obiektywnie argumentowali swoje zdanie, ucząc się przy tym publicznego wypowiadania się (zwłaszcza przed kamerą), słuchania zdania innych i właściwej postawy i zwrotów podczas debaty. Loża Ekspertów doceniając wystąpienia argumentacyjne dwóch drużyn przyznała równorzędne miejsca. Młodzież zgromadzona na widowni nagrodziła swoje koleżanki i kolegów gromkimi brawami.
Teraz wszyscy czekają na emisję w TVP Kultura :)
14
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Dnia 1 XII 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali krótką część artystyczna. Następnie uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu. Po takim wprowadzeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Po akademii uczniowie zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów
15
UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TARNOGRODZIE ŚWIĘTUJĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA RAZEM Z UNICEF
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość tego dokumentu umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.
W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji. Kwestie te są niezwykle aktualne w Polsce, gdzie obywatele oraz społeczności szkolne i przedszkolne ciepło przyjęły i okazały wsparcie uchodźcom uciekającym w tym roku przed wojną w Ukrainie. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia
Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.
4
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW RUSZYŁA
WŁAŚNIE RUSZYŁA WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW W NASZEJ SZKOLE.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Po dodatkowe informacje i kartę zgłoszenie zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Zapraszamy też na stronę https://wielkaliga.pl/ , gdzie znajdziecie więcej szczegółów dotyczących konkursu.
WYKAZ KSIĄŻEK DLA KL. I-III
Czytelnicy wybierają i czytają co najmniej 5 książek i w domu uzupełniają mini test, który do każdej wybranej książki otrzymają w bibliotece :)
(TERMIN DO 22 GRUDNIA 2022 r.)
1. A001 - Kopciuszek , Hanna Januszewsk
2. A014 - Lotta z ulicy Awanturników , Astrid Lindgren , tł. Marii Olszańskiej
3. A018 — Pilot i ja , Adam Bahdaj
4. A020 - Pippi Pończoszanka , Astrid Lindgren , tł. Irena Szuch-Wyszomirska
5. A027 - Dżok. Legenda o psiej wierności , Barbara Gawryluk
6. A029 - Detektyw Pozytywka , Grzegorz Kasdepke
7. A031 - Asiunia , Joanna Papuzińska
8. A032 - O psie, który jeździł koleją , Roman Pisarski
9. A033 - Malutka czarownica , Otfried Preussler , tł. Hanna Ożogowska i Andrzej Ożogowski
10. A038 - Afryka Kazika” , Łukasz Wierzbicki
11. A039 - 120 Przygód Koziołka Matołka” , Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
12. A043 - Miś Paddington , Michael Bond , tł. Klaudia Iwanicka lub Kazimierz Piotrowski
13. A044 - Dzień czekolady , Anna Onichimowska
14. A047 - Kubuś Puchatek , Alan Alexander Milne , tł. Ireny Tuwim
15. A050 - Plastusiowy pamiętnik , Maria Kownacka
16. A058 - Puch, kot nad koty , Jan Grabowski
17. A061 - Mali bohaterowie , Barbara Gawryluk
18. A066 - Kapelusz Pani Wrony , Danuta Parlak
19. A077 - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. T. 9. „Tajemnica szkoły , Martin Widmark, Helena Willis , tł. Barbary Gawryluk
20. A080 - Sposób na Elfa , Marcin Pałasz
KLASY IV-VI
Czytelnicy wybierają i czytają co najmniej 5 książek i w domu uzupełniają mini test, który do każdej wybranej książki otrzymają w bibliotece :)
(TERMIN DO 22 GRUDNIA 2022 r.)
1. B010 - Dziecko z parku , Barbara Kosmowska
2. B016 - Tajemniczy ogród , Frances Hodgson Burnett , tł. J. Włodarkiewicz lub A. Staniewska
3. B021 - Księga dżungli , Rudyard Kipling , tł. J. Birkenmajera
4. B022 - Duch starej kamienicy , Anna Onichimowska
5. B023 - Dynastia Miziołków , Dynastia Miziołków
6. B024 - Lassie wróć! , Eric Knight , tł. Czesław Dembiński
7. B027 - Alicja w Krainie Czarów , Lewis Carroll
8. B029 - Mikołajek , Jean-Jacques Sempé i René Goscinny , tł. Tola Markuszewicz i Elżbieta Staniszkis
9. B033 - Matylda , Roald Dahl , tł. Mariusza Arno Jaworowskiego
10. B035 - Bromba i inni , Maciej Wojtyszko
11. B037 - Opowieści z Narnii”. Cz. 3. „Podróż Wędrowca do Świtu , Clive Staples Lewis , tł. Andrzej Polkowski
12. B038 - Opowieści z Narnii”. Cz. 4. „Srebrne krzesło" , Clive Staples Lewis , tł. Andrzej Polkowski
13. B043 - Tomek w krainie kangurów , Alfred Szklarski
14. B048 - Magiczne drzewo”. T. 1. „Czerwone krzesło” , Andrzej Maleszka
15. B053 - Czarownica piętro niżej , Marcin Szczygielski
16. B060 - Chłopcy z Placu Broni , Ferenc Molnar , tł. J. Mortkowiczowa
17. B063 - Arka Czasu , Marcin Szczygielski
18. B071 - Kto do Malali? , Renaty Piątkowskiej
19. B076 - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” , Rafał Kosik
20. B084 - Kapelusz za 100 tysięcy , Adam Bahdaj
KLASY VII-VIII
Czytelnicy wybierają i czytają co najmniej 5 książek i w domu uzupełniają mini test, który do każdej wybranej książki otrzymają w bibliotece :)
(TERMIN DO 22 GRUDNIA 2022 r.)
1. C001 - Za odcinek pierwszej miłości , Hanna Ożogowska
2. C002 - Kłamczucha , Małgorzata Musierowicz
3. C003 - Kwiat kalafiora , Małgorzata Musierowicz
4. C006 - Wnuczka do orzechów , Małgorzata Musierowicz
5. C007 - Księga strachów , Zbigniew Nienacki
6. C010 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 1. „Złodziej pioruna , Rick Riordan , tł. Agnieszki Fulińskiej
7. C011 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. T. 2. „Morze potworów” , Rick Riordan , tł. Agnieszki Fulińskiej
8. C012 - Mały Książę , Antoine de Saint-Exupéry , tł. Jana Szwykowskiego
9. C015 - Siódme wtajemniczenie , Edmund Niziurski
10. C016 - Przygody Tomka na Czarnym Lądzie , Alfred Szklarski
11. C017 - Tomek w Gran Chaco , Alfred Szklarski
12. C022 - Stowarzyszenie umarłych poetów , Nancy H. Kleinbaum , tł. Paweł Laskowicz
13. C023 - Zwiadowcy”. Księga 1. „Ruiny Gorlanu , John Flanagan , tł. Stanisława Kroszczyńskiego
14. 026 - Przygody Sherlocka Holmesa , Artur Conan Doyle , tł. Irena Doleżał-Nowicka
15. C033 - Ludzie jak wiatr , Krystyna Siesicka
DYPLOM UZNANIA OD WOJEWODY LUBELSKIEGO DLA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU
25 listopada 2022 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej szkoły podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie z rąk Wicewojewody Lubelskiego Boleslawa Gzika odebrali Dyplom Uznania. Wolontariusze to wielkie wyróżnienie podpisane przez Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę otrzymali za empatię i kreatywność w działaniu na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia, wrażliwość oraz zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności lokalnej.
PLUSZOWE MISIE MAJĄ DZISIAJ SWÓJ DZIEŃ.
Pluszowe misie kojarzą się z uroczą, sympatyczną i milutką zabawką. Każdy, mały czy duży ma swojego pluszowego ulubieńca, który nieraz towarzyszy podczas snu, przytulana niczym dobry przyjaciel. Dzisiaj w naszej szkole zrobiło się kolorowo i przytulaśnie, bo razem z uczniami zawitały w niej ulubione pluszaki, niektóre były większe od właścicieli. Niezwykłym doświadczeniem dla trzecioklasistów było własnoręczne uszycie misia – przytulanki. Na korytarzu szkolnym rozweselały wystawy portretów misiów wykonane przez dzieci. Chociaż na przestrzeni lat te urocze maskotki zmieniały się i przyjmowały różne formy, to na pewno zawsze będą miały swoich fanów. Widać to było dzisiaj w szkole.
19
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
Klasa gospodarz, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski w dniu 24 listopada zorganizowali dla klas III-VIII tradycyjny wieczór andrzejkowy, na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W przygotowanym pokoju wróżb przedstawiciele każdej klasy przy wyznaczonych stolikach oferowali wesołą zabawę, było „koło fortuny” z wróżbami, talerzyki z tajemnicą, horoskop, serca z imionami, karteczki do losowania, monety do rzucania i wiele innych kreatywnych i pomysłowych zabaw. Kiedy jedni odwiedzali wróżki inni objadali się popcornem i smakowitymi goframi przygotowanymi przez rodziców, którzy nie mieli chwili przerwy bo szkolne łasuchy ciągle stały w kolejce. Na miłośników tańca czekała dyskoteka na Sali gimnastycznej. Chłopcy z VIII klasy spisali się na medal w doborze muzyki, bo na parkiecie cały czas trwały pląsy. Wieczór andrzejkowy można uznać za udany.
24
Mobilność zagraniczna do Serbii
W związku z licznymi prośbami uczniów - termin składania wniosków na wyjazd do Serbii w dniach 14 marca - 18 marca 2023r. w ramach projektu "Bullies to Buddies" został wydłużony do 29 listopada 2022r. Formularze dostępne są w zakładce Erasmus.